לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו
מאמרים בנושא

עורך דין ביטוח

עו"ד גיא כהן ושות' - תביעות ביטוח

תביעות ביטוח – על מה מדובר?

רובנו נתקלים בשלב זה או אחר באירוע ביטוחי, אך חסר לנו ניסיון בהתנהלות הנכונה באותו שלב. חשוב לקבל מידע בסיסי בכל הקשור לדיני ביטוח – ביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעוד, יחסי מבוטח-מבטח, ביטוח נסיעות לחו”ל, ביטוח דירה, ביטוח עסקים, ביטוח מנהלים ועוד. מהי הדרך הנכונה להתנהל מול חברת הביטוח? איך תובעים? למה זכאים במסגרת ביטוחים שונים? מה מכיל ומה לא מכיל ביטוח החובה, ביטוח מקיף? מה המשמעות של חתימה על ויתור תביעות? באתר זה תמצאו מידע על שאלות בנושא תביעות ביטוח ועוד.

חשוב להודיע על מקרה הביטוח בהקדם האפשרי לסוכן הביטוח, מומלץ להיוועץ בו, ולשמור את תיעוד ההודעה. יש לספק לחוקר הביטוח ולשמאי אינפורמציה בסיסית בכדי שייווכחו במה שאירע. המלצותיהם קובעות חלק ניכר מהתוצאה הסופית. יש לדאוג לקבל עותק מכל מסמך שעליו חותמים ולא להסכים לקבל עותק במועד אחר ממועד החתימה.

פנה לייעוץ אצל עורך דין תביעות ביטוח בכל שאלה או דילמה מיד כשאלו מתעוררות. כל טעות שנעשית בשלב המוקדם עלולה לקבוע את התוצאה הסופית. שמור עבורך ועבור עורך דינך (ככל שתידרש לו), אסמכתא של המידע, המסמכים והראיות האחרות שאתה מוסר לחברת הביטוח ו/או החוקר/שמאי מטעמה.

לקוחות ממליצים

משרדנו בתחום תביעות ביטוח

משרדנו מייצג קרנות פנסיה, חברות ביטוח ולקוחות פרטיים כאחד. כדאי לדעת כי רק מעטים מאוד מכירים את תחום תביעות ביטוח על בוריו, ולכן בחירת עורך דין ביטוח עשויה להיות חשובה מאין כמוה.

יש לזכור כי מדובר בשוק בו נמכרים מוצרי ביטוח שונים, שפעמים רבות אין בהם מה שאמור היה להיות. משרדנו עוסק בייעוץ לבעלי עסקים כדי שלא יגיעו למצב, שבו מתברר להם לאחר שנים של תשלומי פרמיה כי אין להם כיסוי ביטוחי. בהיקף גדול יותר עוסק משרדנו בייצוג מבוטחים שביום צרה חברת הביטוח מפנה אליהם עורף ואינה מוכנה לשפותם.

מוכר עוד פחות, אך נעשה לאחרונה חשוב יותר ויותר, הוא תחום הפנסיה. כיום מהווה תחום זה נתח שוק מרשים שהולך וגדל, ומכיל בתוכו את אותה גברת ביטוח – אם כי בשינוי אדרת.

פנסיה אינה המוצר לחיסכון שהייתה פעם. כיום כמעט כל קופת גמל מכילה מרכיב ביטוח כזה או אחר. ברם, במקרים רבים שהגיעו למשרדי, נוכחתי למצוא כי הנפגע כלל אינו יודע כי קיימת עילה לתביעה ואפשרות לפיצוי מקרן הפנסיה ו/או ביטוח המנהלים.

בעברי כמנהל פורום “דיני ביטוח” באתר LawForums.co.il נתקלתי בסוגיות רבות ומגוונות בתחום ובשאלות שעולות בנוגע אליהן. מידע רב זה אליו נחשפתי יכול להיות לכם לעזר.

פסיקה בתחום הביטוח

בנסיבות מסוימות מגיע לכם פיצוי מחברת הביטוח גם אם לא היה לכם את כל אמצעי המיגון בפוליסה או שלא הופעלו.

זאת לאור החוק הדורש כי יהיה קשר בין המיגון שלכאורה לא הופעל לבין הנזק.

בית המשפט חייב חברת ביטוח בתשלום למבוטח ממנו נגנב מלאי בשל שיתוף פעולה של השומרים באתר. עורך דין גיא כהן שייצג את המבוטח טען כי שיתוף הפעולה של השומרים שבידם היה מפתח של השער משול לפריצת החצרים. בית המשפט קיבל טענה זו.

בית המשפט העליון הכריע זה מכבר כי גם במקרה של תאונת דרכים בה נפגע נהג צעיר שהיה ללא מלווה, יהיה זכאי זה לקבל פיצוי על נזקי הגוף שלו. בימים אלו חידש בית המשפט העליון כי המבוטח יקבל פיצוי בגין נזקי הרכוש, למרות שהנהג ברכב חרג מתנאי הרישיון. זאת ללמדכם כי תנאי לכיסוי ביטוחי בכל פוליסת רכב הנו כי הנהג נוהג עם רישיון נהיגה בתוקף.

חוק חוזה הביטוח הנו חוק סוציאלי הרואה לנגד עיניו את הגנת המבוטח כאינטרס ראשון במעלה. כך יישם את רוח החוק גם השופט טהר לב מבאר שבע בשעה שחייב את חברת הביטוח “מגדל” בהבטחותיה של סוכנת הביטוח מטעמה.

בביטוח חייבים להגיש תביעה לבית משפט בתוך 3 שנים לכל המאוחר. פעמים רבות מדובר במטלה קשה ולכן יש חשיבות רבה לכל טענה המאריכה את תקופת ההתיישנות בנדון. כך גם בפסק הדין הבא הקובע כי על חברת הביטוח להשתמש בכוחה בתום לב ולא לדחות מחמת התיישנות מתי שרק אפשרי הדבר טכנית.

רכב שנלקח ללא רשות ע”י הבן מהווה גניבה, לכן פסק ביהמ”ש כי גם נזק שנגרם לו בזמן זה- מכוסה. על כן ציווה על חברת הביטוח לשפות את המבוטח.

שינוי גודל גופנים