dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן
צוות משרד עורך דין תביעות רשלנות רפואית - גיא כהן - יושבים על הספה עם חולצות לבנות והגברים עם עניבה
לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
חשבתם שיש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה? ראיון נוקב בנושא עם עו"ד גיא כהן
נגן וידאו
dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
נגן וידאו

וידאו

עורך דין רשלנות רפואית: גיא כהן ושות'

רשלנות רפואית - על מה מדובר

שאלות רבות מתעוררות בתחום הרפואה כגון רשלנות בכל הקשור להריון ולידה, מומים עובריים, ייעוץ גנטי, ניתוחים פלסטיים וטיפולים קוסמטיים שכשלו, איחור באבחנת מחלות קשות וטעויות בתהליך האבחון, סיבוכים שנגרמים במהלך ניתוחים רשלניים, טיפולי שיניים, הסכמה לטיפול רפואי, פגיעה באוטונומיה של החולה ועוד.

רשלנות רפואית – משרדנו בתחום

בתחום זה הרפואה והמשפט שלובים זה בזה עד שלא ניתן להבדיל. החשוב ביותר הוא להכיר את הרופא הנכון שייתן את חוות הדעת הטובה ביותר שניתן. יש לזכור שאסור "לוותר" לרופא שכותב את חוות הדעת עבור התובע, ולהכיר את נקודות החוזק שבטיעון המשפטי כמו גם את האלמנטים הבעייתיים. הרפואה כמו המשפט אינה מדע מדויק, ורב בה האפור על השחור והלבן. בתחום האפור יכול עורך הדין המומחה בחקירות עדים, להשפיע באופן מרבי, ופה בא לידי ביטוי מובהק ניסיוננו בשעות חקירה רבות של רופאים מעל דוכן העדים.

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה היא תחום רחב ומרכזי במגוון התביעות. הסיבה העיקרית לכך היא גובה הנזק העצום המתלווה פעמים רבות לרשלנות מסוג זה.

התביעות בתחום מתחלקות לשתיים:

1. תחום אחד בו מעורבת רשלנות הוא שלב ההריון המסתיים בלידה. בשלב זה רשלנות רפואית הינה במחדלי הצוות המטפל לאיתור מומים. תחום זה נקרא בעגה המקצועית "הולדה בעוולה". הטענה היא כי אילו היו מאתרים בזמן את המום בעובר, היו ההורים מבצעים הפסקת הריון מבוקרת ולא מביאים לעולם ילד שיסבול כל חייו ממומים קשים אשר ידרשו טיפולים והשגחה לכל אורך הדרך, מה שכמובן מלווה בהוצאות כספיות גבוהות מאד.

2. התחום הנוסף של רשלנות רפואית בלידה מתמקד בפעולות הצוות המיילד תוך כדי הלידה, ובו נגרם נזק ליילוד במהלך הלידה, אם כתוצאה מפעולות כירורגיות שמטרתן הוצאת הוולד לאוויר העולם או בשל השתהות כאשר מתפתח מצב מצוקה עוברי. כאן ניתקל בנזקים אורתופדיים במקרים הקלים ובנזקים נוירולוגיים והתפתחותיים כתוצאה מאי אספקת דם למוח העובר, במקרים הקשים.

שאלות נפוצות

מה עליי לעשות במקרה של רשלנות רפואית?

מיד כשנראה לכם כי קרתה תקלה, דרשו הסברים מהצוות הרפואי.

רשמו לעצמכם נקודות מפתח בזמן האמת ושמוות אנשי הצוות המעורבים.

אילו חומרים חשוב לי לאסוף במקרה של רשלנות רפואית?

אל תעזבו את המוסד הרפואי ללא צילום של מלוא התיק הרפואי שלכם לרבות רישומי אחיות, בדיקות דם, מהלך האשפוז אם היה וכו'.

נוסף לכך אספו ראיות: צלמו את החומר הרלוונטי או את מקור הנזק/המפגע או הקליטו עדים הקשורים לנושא ויכולים להסביר אודותיו, רצוי עם בעלי מקצוע בתחום.

עם מי עליי להתייעץ במקרה של רשלנות רפואית?

שוחחו על האירוע שהתרחש עם רופאים ממוסד אחר בזמן אמת.

נוסף לכך חשוב להיוועץ בעורך דין בהקדם האפשרי לקבלת הכוונה ראשונית.

פסיקה בתחום

טיפול רפואי שניתן ללא הסכמה והבנה מלאה של הטיפול הרפואי על השלכותיו נחשב כתקיפה. בכדי להבין את המבנה המשפטי בנדון ניתן לשאול דוגמה מקיום יחסי מין ללא הסכמה. תקיפה שכזו מזכה את הנפגע בפיצויים מבלי לבדוק את הקשר שבין הטיפול לנזק. במקרה המובא להלן מדגיש בית המשפט העליון את החשיבות והמשמעות של מתן "הסכמה מדעת", דהיינו הסכמה מתוך הבנת כל הפרמטרים שעל הרופא להסביר לחולה טרם הטיפול. מתן הסכמה כזו נדרש עוד יותר מקום בו מדובר בניתוח שאינו נועד לשפר בהכרח את מצב בריאות החולה אלא נועד לשפר את הרגשתו של החולה. לרוב מדובר בניתוחים קוסמטיים/פלסטיים. לפסק הדין המלא

לעיתים קרובות באה לידי ביטוי רשלנות רפואית בהיעדרו של רישום מסודר ברשומות הרפואיות. בתי המשפט קבעו לא פעם כמו גם במקרה המובא להלן כי היעדרו של הרישום או הרשלנות ברישום מטילה על המוסד הרפואי את הנטל להוכיח כי הוא לא התרשל. זאת בעוד במצב דברים רגיל על התובע לשכנע את בית המשפט כי היתה רשלנות מצד המוסד. לפסק הדין המלא

למאמרים, פסקי דין והמלצות נוספות בתחום »

משרד עורכי דין גיא כהן מתמחה בתביעות רשלנות רפואית, רקע וניסיון של למעלה מעשרים שנה בייצוג תובעים. אנו נדאג שתקבלו זכויות מלאות ופיצוי מרבי.  

לקוחות ממליצים