dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן
צוות משרד עורך דין נזיקין - גיא כהן ושותפיו - עומדים בלובי של בנין בסר
לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
חשבתם שיש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה? ראיון נוקב בנושא עם עו"ד גיא כהן
נגן וידאו
dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון רב השנים שלנו בתביעות נזיקין כולל רשלנות רפואית ותאונות דרכים, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שזה אפשרי. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים בהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
מאמרים בנושא

עורך דין נזיקין: גיא כהן ושות'

תפקידו של עורך דין נזיקין הוא לייצג את הלקוחות מול הגורם המזיק, רשויות וחברות הביטוח ולהשיג להם פיצוי מקסימלי תוך פרק זמן קצר. 

מומחים בתביעות נזיקין

משרד עורכי דין גיא כהן ושות' מומחים בתביעות נזיקין ומובילים בהשגת פיצוי מירבי וזכויות מלאות ללקוחות. 

בזכות ידע והניסיון שצברנו במהלך השנים בייצוג לקוחות בתביעות נזיקין, אנו משיגים ללקוחות שלנו פיצוי גבוה גם במקרים שבהם הסיכוי לזכייה הוא קטן.

אני מזמין אתכם לצפות בסרטון הקצר (פחות מ-4 דקות) כדי לקבל טיפים חשובים לתביעות נזיקין.

טיפים חשובים לפני שמגישים תביעת נזיקין

נגן וידאו אודות עורך דין גיא כהן מומחה תביעות נזיקין

עורך דין תביעות נזיקין: גיא כהן 

תוכן עניינים

5 צעדים לתביעת נזיקין מוצלחת

1. לתעד, לתעד, לתעד

בתביעת נזיקין, תיעוד הוא המפתח: מסמכים רפואיים, חשבוניות, קבלות, תמונות, תכתובות והקלטות.
אספו ושמרו על כל מסמך, גם אם אתם לא בטוחים שהוא רלוונטי למקרה. בתביעת נזיקין, כל מסמך הקשור לאירוע בו ניזוקתם הוא ראיה חשובה העשויה להעיד על הנזק הנגרם לכם ועל השפעותיו.

הנה ארבע דוגמאות לאופני תיעוד החיוניים לתביעת נזיקין מוצלחת:

  • פרטי קשר: אספו את הפרטים המזהים של כל אדם שהיה מעורב באירוע הנזק. ברור שיש לקבל את פרטיו של גורם הנזק, אולם חשוב לא פחות לאסוף את הפרטים המזהים של כל מי שהיו עדים לאירוע.
  • צילומים: זה הזמן לחדד את כישרון הצילום שלכם. שלפו את הטלפון החכם, צלמו בסטילס ובווידאו את מקום האירוע ואת האנשים המעורבים. גם פרט שעשוי להיראות שולי בזמן האירוע, עשוי להיות בעל ערך רב בבית המשפט.
  • ראיונות: זה הזמן להפוך לעיתונאי/ת חוקר/ת, לדובב את האנשים המעורבים בנזק, ולהקליט את השיחה.

 

טיפ: בקשו מהאדם שאיתו אתם משוחחים שיציין את שמו ואת תפקידו, אם הדבר רלוונטי לנזק (לדוגמה, אם הוא מנהל בארגון שבו חוויתם את הנזק).

  • מצלמות בסביבה: בקשו את סרט הצילום של מצלמות המעגל הסגור, אם הנזק אירע במקום העבודה או במקום פרטי, או את הסרט במצלמות הרחוב שבו אירע הנזק. תיעוד זה עשוי להיות המפתח להצלחת תביעת הנזיקין. כדאי שהבקשה תהיה מיד לאחר האירוע.

 

טיפ: אפילו אם סרט הצילום נמחק או אבד, עצם העובדה שפניתם בבקשה לקבל את הסרט תיתן לכם נקודות זכות בבית המשפט. שמרו אסמכתא המתעדת את בקשתכם לקבל את הסרט.

2. לאסוף את המסמכים הרפואיים

בבואכם להכין תביעת נזיקין, אחד הדברים הקריטיים ביותר הוא איסוף כל מסמך רפואי שעשוי להעיד אודות הנזק הנגרם לכם. תאמו תור דחוף אצל רופא המתמחה בסוג הנזק הנגרם לכם, כמה שיותר קרוב למועד האירוע, וספרו לו את כל הידוע לכם על הנזק והשפעותיו הגופניות.

הנה שלושה טיפים להתנהלות נכונה מול רופאים בתביעת נזיקין:

  • לא לחכות אפילו יום אחד: גשו לקבלת טיפול רפואי מידי בקופת החולים או בבית החולים, באותו יום בו התרחשה התאונה או אירע הנזק. גם אם הנזק קל, כל השתהות עשויה לפגוע בתביעת הנזיקין.
  • ספרו לרופא איך קרתה התאונה. אל תחסירו שום פרט, ואל תחששו לגזול מזמנו של הרופא היקר. ודאו שנסיבות התאונה נרשמות במסמכים הרפואיים על פי הגרסה שלכם לאירועים.
    התיעוד הרפואי הוא מפתח משמעותי ביותר לתביעת נזיקין מוצלחת.
  • ספרו לרופא היכן נפגעתם ומה אתם מרגישים. ככל שתיאור הפגיעה והנזק הנגרם יירשם על ידי הרופא בצורה מדויקת יותר בתיק הרפואי, כך יגדל הסיכוי להצלחה בתביעת הנזיקין. אל תתעלמו מתחושות הגוף שלכם. כל תחושה, אפילו קלה, עשויה להיות רלוונטית. לדוגמה, ייתכן שאי נוחות קלה בצוואר תצביע על משהו חמור יותר.

3. לבדוק את הנכסים הפיננסיים

יש מקרים שבהם ניתן לקבל פיצויים לא רק מהאחראי לנזק. בדקו עם חברת הביטוח האם יש לכם פוליסת אובדן כושר עבודה; בררו מהי חובת הביטוח הלאומי כלפיכם, והאם קרן הפנסיה או קופת הגמל יכולות לפצות אתכם.

4. לשמור על זכות השתיקה

הניסיון מלמד כי האחראי לנזק או אנשים מטעמו עשוי לקשור אתכם שיחה ולנסות לטעון כי הנזק שנגרם לכם אינו חמור כל כך, שכלל לא נגרם לכם נזק, או שהאחריות לא על כתפיו ועוד.
ההמלצה שלנו היא חד משמעית להימנע מלהשתתף בשיחה שכזו, כשהכלל הוא "כבדהו – וחשדהו". דברו בכבוד עם מי שמנסה לשוחח אתכם אודות האירוע, אולם הימנעו ממתן פרטים. מדוע? כי במהלך השיחה אתם עלולים להסגיר פרט, או להעביר לצד השני תחושה, שעשויה להחליש את תביעת הנזיקין שלכם.

טיפ: אותה התנהלות נכונה גם מול חברת הביטוח של האחראי לנזק – עדיף לא להגיב כלל לטענותיהם.

5. להתייעץ עם עורך דין נזיקין

כל מטפס הרים זקוק למורה דרך מנוסה. הגשת תביעת נזיקין אינה שונה. הנה שלוש הסיבות המרכזיות להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתביעות נזיקין, בזמן קרוב ככל האפשר לאירוע הנזק:

גם אם אתם בטוחים במאה האחוזים כי אדם או גוף מסוים גרם לכם לנזק, עורך דין המנוסה בנזיקין יוכל לתת לכם נקודת מבט אחרת על העניין. לדוגמה, להסב את תשומת ליבכם לאנשים או גופים נוספים שמהם אתם יכולים לדרוש פיצוי.

גם אם ברור מעבר לכל ספק סביר כי האדם או הגוף שעליו הצבעתם אכן אחראי לנזק – הערכת גובה הפיצוי המגיע לכם היא דבר מורכב וסבוך ביותר. האם מגיע לכם X, או שמא 3X? ואולי רק חצי X? על מנת שלא רק תזכו בתביעת הנזיקין, אלא גם תקבלו את הפיצוי המגיע לכם, עורכי דין המתמחים בנזיקין נדרשים להכיר על בוריים מגוון עצום של סוגיות משפטיות, דיני חוזים, דיני ביטוח, דיני פנסיה וכמובן את אומנות הליטיגציה בבית המשפט.

כמעט אף פעם לא ניתן לקבוע בוודאות מהו היקף הנזק, היקף הפיצוי והיקף האחריות של גורם הנזק. מסיבה זאת, לשופטים העומדים בהכרעת דין נזיקין יש מגוון דעות ושיקול דעת נרחב ביותר לבצע שינויים והתאמות. נסיבות אלו הופכות את אופן הצגת התביעה, ואופן הצגת הראיות בבית המשפט לבעלי חשיבות מכרעת לתוצאה שתתקבל. עורך דין המתמחה ומנוסה בתביעות נזיקין יודע כיצד להיערך נכון להופעה בבית המשפט על מנת להגדיל את סיכויי תביעת הנזיקין להתקבל בגובה הפיצוי ההולם אותו ביקשתם.

לקוחות ממליצים

מדוע אנחנו?

תחום זה חובק עולם ומלואו והדבר בא לידי ביטוי באלפי תביעות שניהל משרדנו בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ.

למשרד עורכי דין גיא כהן ושות' ניסיון רב שנים בתביעות רשלנות, בתחום נזקי גוף, בתחום נזקי הרכוש, תביעות של עובד כנגד מעבידו בגין תאונת עבודה, לשון הרע ועוד. בזכות ההצלחות הרבות בהשגת פיצוי מירבי ללקוחותינו, משרדנו נחשב למשרד עורכי דין נזיקין מהטובים ביותר. 

בתחום זה חשובה היכרות עם דיני הביטוח הלאומי, שכן ברוב תביעות נזקי הגוף קיימת אפשרות לשיפוי ממוסד זה. במסגרת עיסוקי כעורך דין בענייני נזיקין וכמי שניהל בעבר פורום דיני ביטוח לאומי ואת פורום דיני נזיקין באתר Lawforums, וכן מערכות רבות אל מול המוסד לביטוח לאומי בבית הדין לעבודה, אשמח לעזור לכם להגיע לתוצאה הטובה ביותר האפשרית גם בתחום זה.

גיא כהן ושות' – משרד עורכי דין נזיקין מומלץ בעקביות ע"י הלקוחות.

גיא כהן: עורך דין תביעות סיעוד

תביעות נזיקין – על מה מדובר?​​

דיני הנזיקין עוסקים בכל הסיטואציות בהן נגרם נזק. תחום משפטי זה דן בשתי שאלות עיקריות: האם קיימת אחריות של גורם הנזק? אם כן – מהו הפיצוי לו זכאי הניזוק מאת המזיק? הערכת הפיצויים היא שאלה סבוכה ומורכבת ויש כללים רבים שבאים לסייע לנו במלאכה זו. סוגיות באמדן הנזק הן מכריעות בדיני הביטוח, בדיני החוזים, בדיני עשיית עושר, וכל שכן בדיני הנזיקין "הטהורים".

תחום הנזיקין הוא התחום אשר בו נכון השופט היושב בדין לבצע שינויים, התאמות וגמישות בצורה יוצאת דופן. אם בשל חלוף העתים, אם בשל שינוי בנסיבות החיים האובייקטיביות, ואם משום שינויים בדפוסי החשיבה שלנו כחברה דינמית. בעולם דיני הנזיקין שם עצמו בית המשפט בנעליו של האדם הסביר ובודק כיצד על האדם הסביר, בנסיבות המיוחדות של כל מקרה ומקרה לנהוג. מדובר במבחן ערכי, ומכאן גם ההשפעה הגדולה שיש לזהות השופט היושב בדין. כאן באה לידי ביטוי אמנות מקצוע הליטיגציה (ניהול תיק בבית משפט). 

עורך הדין המומחה בדיני הנזיקין, מכיר בחשיבות התקשורת והכימיה הנוצרת במהלך הדיון בינו לבין והשופט, בין עורך הדין והעד הנחקר, ובין העד הנחקר לבין השופט. אמנותו היא היכולת לנתב את מערכת היחסים הבין אישית הזו, יחד עם הצפת העובדות הרלוונטיות לעניין הנדון, אל התוצאה הרצויה עבור בעל הדין אותו הוא מייצג. בשלב זה נכנס לתמונה הייעוץ המשפטי שמקבל הלקוח מעורך הדין.

פסיקה בתחום דיני נזיקין

בשנים האחרונות ניכרת מגמה בבתי המשפט לפסוק פיצויים גם אם התובע לא הוכיח מעבר ל-50% ההסתברות כי הייתה רשלנות וכי בשל רשלנות זו נגרם לו הנזק. כיום ניתן, במקרים המתאימים, להסתפק אף בסבירות נמוכה יותר מ-50%, בדבר הקשר הסיבתי בין הרשלנות לבין הנזק. לפסק הדין המלא

ניתן לחייב נושא משרה בחברה (ולא פחות חשוב – את ביטוח אחריות נושא המשרה), בשל היעדר ביטוח מתאים. הנזק בא לידי ביטוי בתגמולי הביטוח שהנפגע לא יוכל ליהנות מהם בשל אי עריכת ביטוח מתאים.

שאלות נפוצות על תביעות נזיקין

יש לבדוק ולוודא בצורה היסודית ביותר מהו המפגע שבגללו נפגעתם, לאסוף פרטים מזהים של עדים לתאונה, וכן ראיות אודות מקור הנזק. צילומים הם חשובים, אולם אם מדובר באחריות שאינה נובעת ממפגע שניתן לזיהוי בעין, מומלץ להקליט שיחה עם אנשים שיכולים להעיד על הסיבה לנזק, רצוי עם בעלי תפקיד בגוף שגרם או אחראי לדעתכם לנזק.

אחד הדברים החשובים הוא לא לשוחח עם שליחים מטעם הגורם המזיק. לעתים קרובות תבקש חברת הביטוח של הגוף המזיק לאסוף ראיות שיפגעו בתביעתכם הצודקת בהמשך. מאחר ואינכם ערוכים להתמודד מול החוקרים הפרטיים לבדכם, רצוי כי תמנעו מכל מגע איתם.

 

להבדיל מתביעה כנגד חברת הביטוח שלכם, שאיתה אתם מחויבים לשתף פעולה, במקרה של תביעת צד שלישי וחברת הביטוח שלו, אין מחויבות כזו לכם כתובעים.