dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן
צוות משרד עורך דין תביעות ביטוח - גיא כהן ושותפיו יושבים על ספה עם חולצות לבנות
לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
חשבתם שיש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה? ראיון נוקב בנושא עם עו"ד גיא כהן
נגן וידאו
dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו
מאמרים בנושא

עורך דין תביעות ביטוח

תפקיד של עורך דין תביעות ביטוח הוא לייצג את הלקוחות בכל הקשור לדיני ביטוח – ביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעוד, יחסי מבוטח-מבטח, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח דירה, ביטוח עסקים, ביטוח מנהלים ועוד.

אנו מומחים ומובילים בתביעות ביטוח

משרד עורכי דין גיא כהן ושות' מובילים ומומחים בייצוג לקוחות בתביעות ביטוח. 

משרדנו מייצג לקוחות פרטיים, ובעבר ייצג גם חברות ביטוח וקרנות פנסיה. כדאי לדעת כי רק מעטים מאוד מכירים את תחום תביעות ביטוח על בוריו, ולכן בחירת עורך דין ביטוח עשויה להיות חשובה מאין כמוה.

יש לזכור כי מדובר בשוק שבו נמכרים מוצרי ביטוח שונים, שפעמים רבות אין בהם מה שאמור היה להיות. משרדנו עוסק בייעוץ לבעלי עסקים כדי שלא יגיעו למצב, שבו מתברר להם לאחר שנים של תשלומי פרמיה כי אין להם כיסוי ביטוחי. בהיקף גדול יותר עוסק משרדנו בייצוג מבוטחים שביום צרה חברת הביטוח מפנה אליהם עורף ואינה מוכנה לפצותם. 

במסגרת עיסוקי הנוכחי כעורך דין תביעות ביטוח ובעברי כמנהל פורום "דיני ביטוח" באתר LawForums.co.il עסקתי בסוגיות רבות ומגוונות בתחום הביטוח ובשאלות שעולות בנוגע אליהן. מידע משמעותי זה אליו נחשפתי הינו נכס רב ערך רב עבור הלקוחות שלנו.

שאלות נפוצות על תביעות ביטוח:

חשוב להודיע על מקרה הביטוח בהקדם האפשרי לסוכן הביטוח, מומלץ להיוועץ בו, ולשמור את תיעוד ההודעה. יש לספק לחוקר הביטוח ולשמאי אינפורמציה בסיסית בכדי שייווכחו במה שאירע. המלצותיהם קובעות חלק ניכר מהתוצאה הסופית. יש לדאוג לקבל עותק מכל מסמך שעליו חותמים ולא להסכים לקבל עותק במועד אחר ממועד החתימה.

פונים לייעוץ אצל עורך דין תביעות ביטוח בכל שאלה או דילמה מיד כשאלו מתעוררות. כל טעות שנעשית בשלב המוקדם עלולה לקבוע את התוצאה הסופית. שמרו עבורכם ועבור עורך דינכם (ככל שתידרש לו), אסמכתא של המידע, המסמכים והראיות האחרות שאתה מוסרים לחברת הביטוח ו/או החוקר/שמאי מטעמה.

הנזק לרכוש שלכם מבוטח בביטוח מקיף אם עשיתם ביטוח כזה. ישנם שני סוגי ביטוחים פופולריים – לרכב ולדירה. ביטוח הדירה מכסה נזק למבנה ולתכולה, אם ביטחתם אותה. כאשר מקור הנזק נמצא מחוץ לדירה פעמים רבות ניתן יהיה לתבוע את הביטוח שמכסה את האחריות של אותו גורם מזיק.

עליכם לבחור אם להפעיל את הביטוח המקיף שלכם או לתבוע בתביעה נזיקית את הגורם המזיק וחברת הביטוח שלו. לא כדאי לפעול בשני המישורים במקביל מכיוון שהם עלולים להתנגש זה בזה.

במקרה של נזק גופני ניתן לתבוע גם את הביטוח וגם להגיש תביעה נזיקית. מדובר במסלולים שאינם מתנגשים זה בזה ולכן אפשר לקבל פיצוי משני מקומות שונים. כאשר יש לכם יותר מסוג ביטוח אחד ניתן יהיה לקבל פיצוי מכמה ביטוחים בגין אותו מקרה של נזק גוף. כך לדוגמה במקרה של תאונה בעבודה ניתן לקבל פיצוי מביטוח לאומי, מקרן הפנסיה, מביטוח אובדן כושר עבודה, מביטוח נכות, מביטוח תאונות אישיות, מביטוח בריאות ולעתים גם פיצויים מחברת הביטוח המבטחת את המעסיק בביטוח חבות מעבידים.

 

לקוחות ממליצים

תביעות ביטוח - על מה מדובר?

רובנו נתקלים בשלב זה או אחר באירוע ביטוחי, אך חסר לנו ניסיון בהתנהלות הנכונה באותו שלב. חשוב לקבל מידע בסיסי בכל הקשור לדיני ביטוח – ביטוח מפני אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים, יחסי מבוטח-מבטח, ביטוח סיעוד, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח דירה, ביטוח מנהלים, ביטוח עסקים ועוד.

תביעות הביטוח השונות נגזרות בראש ובראשונה מסוג הנזק. כאשר מדובר בנזק לגוף הביטוחים הרלוונטיים הם ביטוחי בריאות, ביטוחי תאונות אישיות, ביטוח סיעודי, ביטוחי אובדן כושר עבודה ובמקרה מוות – ביטוח חיים.

כאשר מדובר בנזק לרכוש הביטוחים הרלוונטיים הם ביטוח נסיעות, ביטוח מקיף (דירה או רכב), ביטוח ימי, ביטוח סחורה בהעברה, ביטוח עבודות קבלניות וכאשר מדובר בעסקאות – ביטוחי סיכוני סחר חוץ וביטוחי אשראי.

מהי הדרך הנכונה להתנהל מול חברת הביטוח? איך תובעים? למה זכאים במסגרת ביטוחים שונים? מה מכיל ומה לא מכיל ביטוח החובה, ביטוח מקיף? מה המשמעות של חתימה על ויתור תביעות? באתר זה תמצאו מידע על שאלות בנושא תביעות ביטוח ועוד.

גיא כהן: עורך דין תביעות סיעוד

פסיקה בתחום הביטוח

בנסיבות מסוימות מגיע לכם פיצוי מחברת הביטוח גם אם לא היו לכם כל אמצעי המיגון בפוליסה או שלא הופעלו. זאת לאור החוק הדורש כי יהיה קשר בין המיגון שלכאורה לא הופעל לבין הנזק.

בית המשפט חייב חברת ביטוח בתשלום למבוטח שממנו נגנב מלאי בשל שיתוף פעולה של השומרים באתר. עורך דין גיא כהן שייצג את המבוטח טען כי שיתוף הפעולה של השומרים שבידם היה מפתח של השער משול לפריצת החצרים. בית המשפט קיבל טענה זו.

בית המשפט העליון הכריע זה מכבר כי גם במקרה של תאונת דרכים בה נפגע נהג צעיר שהיה ללא מלווה, יהיה זכאי זה לקבל פיצוי על נזקי הגוף שלו. בימים אלו חידש בית המשפט העליון כי המבוטח יקבל פיצוי בגין נזקי הרכוש, למרות שהנהג ברכב חרג מתנאי הרישיון. זאת ללמדכם כי תנאי לכיסוי ביטוחי בכל פוליסת רכב הנו כי הנהג נוהג עם רישיון נהיגה בתוקף.

חוק חוזה הביטוח הנו חוק סוציאלי הרואה לנגד עיניו את הגנת המבוטח כאינטרס ראשון במעלה. כך יישם את רוח החוק גם השופט טהר לב מבאר שבע בשעה שחייב את חברת הביטוח "מגדל" בהבטחותיה של סוכנת הביטוח מטעמה.

בביטוח חייבים להגיש תביעה לבית משפט בתוך 3 שנים לכל המאוחר. פעמים רבות מדובר במטלה קשה ולכן יש חשיבות רבה לכל טענה המאריכה את תקופת ההתיישנות בנדון. כך גם בפסק הדין הבא הקובע כי על חברת הביטוח להשתמש בכוחה בתום לב ולא לדחות מחמת התיישנות מתי שרק אפשרי הדבר טכנית.

רכב שנלקח ללא רשות ע"י הבן מהווה גניבה, לכן פסק ביהמ"ש כי גם נזק שנגרם לו בזמן זה- מכוסה. על כן ציווה על חברת הביטוח לשפות את המבוטח.