לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

מכיוון שמדובר בביטוח הכי חשוב שיש לכם, אתם רוצים את עורך הדין שיידע להביא אתכם לתוצאה המקסימלית בזמן הקצר ביותר, זמן שבו אתם נמצאים ללא הכנסה. הניסיון העצום שרכשנו בבתי המשפט השונים יביאו אתכם בדיוק לזה – הפיצוי הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר.
וידאו
מאמרים בנושא

עורך דין אובדן כושר עבודה

מומחים בתביעות אובדן כושר עבודה

על מה מדובר?

בין אם אנו שכירים או עצמאים, אנו מבוטחים בביטוח סוציאלי הכולל ביטוח אובדן כושר עבודה. המדובר בביטוח שבו מחויב כל מעסיק במדינת ישראל החל משנת 2008.

המדובר בביטוח החשוב ביותר לטעמי. ביטוח זה אמור לספק לנו וליקירינו תחליף להכנסה בחודשים ובשנים שאנו לא מסוגלים לעבוד, בין אם בשל מחלה ובין אם בשל תאונה. ביטוח זה מצוי כחלק בלתי נפרד בקרנות הפנסיה או כנספח “ריידר” לביטוח במנהלים. המדובר בשני מוצרים נבדלים זה מזה בכל כך הרבה פרמטרים שניסיתי לפרט בקצרה במאמר נפרד באתר זה.

על קצה המזלג אומר כאן כי בזמן מקרה ביטוח עדיף הכיסוי הביטוחי שיש בביטוחי המנהלים על זה שיש בקרנות הפנסיה פי עשרות מונים.

במדינת ישראל מעוגנות זכויות העובדים לרבות זכותם לביטוח אבדן כושר עבודה, בחוקי מגן, בצווי הרחבה ובהסכמים קיבוציים. יחד עם זאת, במקרים רבים קיים פער ניכר בין הזכויות כפי שהן מופיעות בחוק או בחוזה העבודה לבין מימושן בפועל. כך יוצא שעובדים רבים שהמעסיק שלהם חייב על פי חוק לבטח אותם בביטוח אבדן כושר עבודה, לא בוטחו כלל בשל רשלנות של המעביד, רשלנות של סוכן הביטוח, וחוסר ידע ומודעות.

התביעות במקרה של אבדן כושר עבודה שונות מאוד כאשר משווים תביעה כזו לקרן פנסיה, שם המדובר בפנסיית נכות, לבין תביעה במסגרת ביטוח מנהלים.

שמרו תיעוד ו/או ראיות (לרבות עדים) בדבר המועד בו הביע המעביד לראשונה את רצונו להפסיק את עבודתכם. יש לכך חשיבות גדולה בשאלת הפיטורים לעומת התפטרות. כמו כן שמרו תיעוד של כל גילוי חוסר שביעות רצון מצד המעביד או לחלופין, תיעוד כל השבחים שקיבלתם ממנו. זה הכרחי לשלב שבו תרצו להוכיח כי שיקולים זרים הנחו את המעביד בהחליטו על סיום הקשר המקצועי אתכם ולא שיקולים ענייניים.

במקרה של תאונה בקשו, בתום תקופת אובדן כושר עבודה מלא, לראות רופא תעסוקתי שיחליט האם ובאילו תנאים אתם יכולים לחזור לעבודה. לאחר מכן בקשו מהמעביד שימצא לכם מקום עבודה מתאים בארגון.

אל תסכימו לפגיעה בקידום ו/או בדרגות כתוצאה מנכות. החוק מדבר על כך כי על המעביד לבצע התאמות נדרשות במקום העבודה כך שתוכלו לבצע עבודתכם ובכדי שלא תיפגעו.

כאשר אתם צופים כי התקופה בה תיעדרו מעבודה עולה על שלושה חודשים, התחילו את התהליך מול חברת הביטוח עוד לפני. כך תגיעו למצב שבו מיד עם הגיעכם לשלושה חודשי אבדן כושר תקבלו פיצויי אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח.

בקשו מהרופאים השונים אליהם תפנו התייחסות לתפקוד בעבודה. המלצות של הרופאים להפחית או להימנע מעבודה מאוד משמעותיות.

לעתים יבקש המעביד, בדרך כלל בארגונים גדולים, להוציא אתכם לפנסיה מוקדמת וזאת בשל הנכות. אל תסכימו לכך לפני שתיוועצו בעורך דין.

 

לקוחות ממליצים

משרדנו בתחום תביעות אובדן כושר עבודה

רבים המקרים שבהם נתקלתי בעובד שחלה או נפצע, לעתים תוך כדי שירות המעביד, וזה האחרון מיהר להיפטר ממנו ככלי שאין בו חפץ עוד. זאת, בשעתו הקשה ולאחר שנים של עבודה והשקעה מסורה.

במסגרת עיסוקי בתחום זה, בעיקר בנושא דיני הפיטורים, רשמתי לזכותי שני תקדימים רבי חשיבות: במקרה הראשון הוחזר לעבודה עובד חברת החשמל שפוטר שלא כדין (לפסק הדין המלא), ובמקרה השני הצלחנו, במסגרת הגשת עתירה לבית הדין הגבוה לצדק, לחייב את המדינה להעניק קידום בדרגה לעובד שקופח שנים בשל אובדן כושר עבודה חלקי (לפסק הדין המלא).

נושא חשוב נוסף המטופל על ידינו הוא עובדים מוגבלים. המחוקק הישראלי עשה יפה בחוקקו את חוק שוויון ההזדמנויות עבודה לאנשים עם מוגבלויות, אולם הבעיה העיקרית של החוק היא שרבים אינם יודעים על קיומו. חוק זה בא למנוע השלכת עובדים חולים ו/או נכים ממקום עבודתם. בחלק מהמקרים יביא השימוש בחוק, תוך הגשת תביעה משפטית, לפיצויים שיעמידו את העובד במקום טוב יותר להתחיל את חייו החדשים.

אחד התחומים בהם למשרדנו ניסיון רב שנים והצלחות הוא תחום תביעות ביטוח כנגד חברות ביטוח בגין פוליסות המכסות מקרים של אובדן כושר עבודה.

במקרים רבים נדחים המבוטחים לאחר תקופה שבה משלמת חברת הביטוח את תחליף המשכורת למבוטח שנפצע או חלה ואינו מסוגל לעבוד וזאת בעקבות המלצה של ‘רופא הבית’, עובד חברת הביטוח, שכל תפקידו הוא לאתר את המקרים שבהם אין הצדקה להמשך תשלום תביעת אובדן כושר עבודה.

ברוב המוחלט של המקרים מבוטחים אלו מצוידים במסמכים רפואיים הקובעים כי אינם מסוגלים לכל עבודה בתחום עיסוקם, לרבות אישורי מחלה ו/או אישור מרופא תעסוקתי.

ההיגיון אומר כי מקום בו הרופא המטפל אומר לך “אל תעבוד ושב בבית”, תכבד חברת הביטוח את ההנחיה הרפואית החד-משמעית ותשלם לך את תחליף אבדן המשכורת בגין אבדן כושר עבודה. בכל המקרים בהם טיפלתי החליט ‘רופא הבית’, פעמים רבות רק על סמך חומר רפואי, כי למרות ההנחיה מהרופא המטפל, המבוטח מסוגל לעבוד ולכן חברת הביטוח לא מאשרת את הפיצוי בתקופה הכי נואשת בחיי המבוטח.

במקרים אחרים דוחה חברת הביטוח את תביעת אבדן כושר העבודה בשלב מתקדם יותר, אז היא טוענת כי על המבוטח החולה/הפצוע לשנות את עיסוקו בהתאם למוגבלותו. כך שולחות חברות הביטוח אנשים שהגיעו אחרי שנות עבודה רבות למעמד בכיר בתחום עבודתם להתחיל מחדש בתור זבנים/שומרים ועוד.

בכל המקרים הנ”ל אחרים הצליח משרדנו להשיג פיצוי משמעותי נוסף שיאפשר למבוטח להמשיך לחיות ברווחה כלכלית ולשקם את עצמו ואת התלויים בו. בזכות הניסיון וההיכרות רבות השנים שלנו עם חברות הביטוח הסתיימו התביעות בקבלת פיצוי שנתן למבוטח אויר לנשימה לעתיד לבוא. במקרים אלו חברת הביטוח מסכימה לקנות את הסיכון שמא תידרש לשלם פיצוי אבדן כושר עבודה למשך שנים רבות לעתיד ולמעשה מסלקת את הפוליסה הן לטובתה והן לטובת המבוטח בתשלום גדול וחד פעמי מראש. בדרך זו נפטרים המבוטחים מעינה הבוחנת של חברת הביטוח ומהטרדות בלתי נסבלות של חוקרים פרטיים ומסוגלים לפתוח דף חדש בחייהם בנקודת פתיחה נוחה.

ככל שיקדים המבוטח להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום כך יעשה פחות טעויות שיבטיחו לו פיצוי גדול יותר.

שינוי גודל גופנים