dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן
צוות משרד עורך דין אובדן כושר עבודה - גיא כהן - יושבים על הספה
לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
חשבתם שיש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה? ראיון נוקב בנושא עם עו"ד גיא כהן
נגן וידאו
dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן

מדוע אנחנו?

מכיוון שמדובר בביטוח הכי חשוב שיש לכם, אתם רוצים את עורך הדין שיידע להביא אתכם לתוצאה המקסימלית בזמן הקצר ביותר, זמן שבו אתם נמצאים ללא הכנסה. הניסיון העצום שרכשנו בבתי המשפט השונים יביאו אתכם בדיוק לזה – הפיצוי הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר.
וידאו
מאמרים בנושא

עורך דין אובדן כושר עבודה: גיא כהן ושות'

תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה הוא לייצג את הלקוחות מול חברות הביטוח ולהשיג להם פיצוי מרבי וזכויות מלאות תוך פרק זמן קצר. 

אנו מומחים ומובילים בתביעות אובדן כושר עבודה

משרד עורכי דין גיא כהן ושות' מומחים בתביעות אובדן כושר עבודה ומובילים בהשגת פיצוי מרבי וקבלת זכויות מלאות ללקוחות. 

בזכות הידע והניסיון רבי השנים שלנו בייצוג לקוחות מול חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחותינו פיצוי משמעותי גם במצבים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר.

מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.

אני מזמין אתכם לצפות בסרטון הקצר (פחות מ-2 דקות) כדי לקבל טיפים חשובים לתביעת אובדן כושר עבודה.

תוכן עניינים

שאלות נפוצות על תביעות אובדן כושר עבודה

המסמכים החשובים ביותר הם הרפואיים המעידים על היעדר יכולת לבצע את העבודה אם בשל התאונה ואם בשל המחלה. חשוב לשים דגש על ההיבט התפקודי של הבעיה הרפואית ולא להסתפק במסמך רפואי יבש שהוא כולו כותרות.

בתום תקופת אובדן כושר עבודה מלא, שנמשך מעבר לשלושה חודשים, מומלץ לראות רופא תעסוקתי שיחליט האם ובאילו תנאים אתם יכולים לחזור לעבודה. לאחר מכן בקשו מהמעביד שימצא לכם מקום עבודה מתאים בארגון. אם יש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה עיסוקי אתם יכולי לדרוש לעבוד באותה עבודה שבה עבדתם עד לאירוע ולא להסכים לעבודה אחרת.

בקשו מהרופאים השונים אליהם תפנו התייחסות לתפקוד בעבודה. המלצות של הרופאים להפחית או להימנע מעבודה מאוד משמעותיות.

אל תסכימו לפגיעה בקידום ו/או בדרגות כתוצאה מנכות. החוק מדבר על כך כי על המעביד לבצע התאמות נדרשות במקום העבודה כך שתוכלו לבצע עבודתכם ובכדי שלא תיפגעו.

לעתים יבקש המעביד, בדרך כלל בארגונים גדולים, להוציא אתכם לפנסיה מוקדמת וזאת בשל הנכות. אל תסכימו לכך לפני שתיוועצו בעורך דין. כאשר מדובר בעובדי מדינה יש לבדוק מהי הפנסיה החודשית הצפויה בהתחשב למצבכם הרפואי. עובדי מדינה יקבלו את קצבת הפרישה שלהם לאחר קביעה של ועדה רפואית שתחליט באיזו מידה הם איבדו את כושר העבודה.

ברוב פוליסות הביטוח הנמכרות כיום ניתן לרכוש הרחבה שמשמעותה היא כי ניתן לקבל את שני סוגי התגמולים בו זמנית מבלי לקזז את האחד מן השני. בחלק מקרנות הפנסיה התקנון קובע כי תגמולי המוסד לביטוח לאומי מסוג נכות מהעבודה יקוזזו מתגמולי הביטוח.

לקוחות ממליצים

אובדן כושר עבודה - על מה מדובר?

ביטוח זה אמור לספק לנו וליקירינו תחליף להכנסה בחודשים ובשנים שאנו לא מסוגלים לעבוד, בין אם בשל מחלה ובין אם בשל תאונה, ולטעמי מדובר בביטוח החשוב ביותר. על קצה המזלג אומר כאן כי כאשר אינכם יכולים לעבוד עדיף הכיסוי הביטוחי שיש בביטוחי המנהלים על זה שיש בקרנות הפנסיה בכל מיני היבטים. 

ההיבט המשמעותי ביותר נעוץ בכך שפוליסת הביטוח היא חוזה ביניכם לבין חברת הביטוח שאותו חברת הביטוח לא יכולה לשנות לעולם בעוד שהביטוח המצוי בקרנות הפנסיה כפוף לשינויים שקרן הפנסיה יכולה לעשות מעת לעת באופן חד צדדי בתקנון הקובע את הזכויות והחובות של כל העמיתים בקרנות הפנסיה.

גבר אחרי תאונה יושבת על כסא גלגלים ומדבר עם עורך דין אובדן כושר עבודה

ביטוח זה מצוי כחלק בלתי נפרד בקרנות הפנסיה או כנספח לביטוח במנהלים, כאשר אלו שני מוצרים הנבדלים זה מזה בפרמטרים רבים. מידע על תביעות נגד קרנות פנסיה לקבלת פיצוי מסוג תגמולי אובדן כושר עבודה תוכלו לחפש בקטגורית תביעות פנסיה באתר זה.

במדינת ישראל מעוגנות זכויות העובדים לרבות זכותם לביטוח אבדן כושר עבודה, בחוקי מגן, בצווי הרחבה ובהסכמים קיבוציים. יחד עם זאת, במקרים רבים קיים פער ניכר בין הזכויות כפי שהן מופיעות בחוק או בחוזה העבודה לבין מימושן בפועל. כך יוצא שעובדים רבים שהמעסיק שלהם חייב על פי חוק לבטח אותם בביטוח אבדן כושר עבודה, לא בוטחו כלל בשל רשלנות של המעביד, רשלנות של סוכן הביטוח, וחוסר ידע ומודעות.

התביעות במקרה של אבדן כושר עבודה שונות מאוד כאשר משווים תביעה כזו לקרן פנסיה, שם המדובר בפנסיית נכות, לבין תביעה במסגרת ביטוח מנהלים.

סטטיסטיקות ממספר הפניות למשרדנו במהלך 20 השנים האחרונות

סיבות לאובדן כושר עבודה 

מחלה40%
תאונה במקום העבודה30%
תאונה מחוץ לעבודה20%
אחר10%

ייעוץ בתחילת הדרך עם עו"ד לתביעות אובדן כושר עבודה ישפר משמעותית את הסיכויים שלכם לפיצוי מרבי

רבים המקרים שבהם נתקלתי בעובד שחלה או נפצע, לעתים תוך כדי שירות המעביד, וזה האחרון מיהר להיפטר ממנו ככלי שאין בו חפץ עוד. כל זאת בשעתו הקשה ולאחר שנים של עבודה והשקעה מסורה.

במסגרת עיסוקי כעורך דין תביעות אובדן כושר עבודה, בעיקר בנושא דיני הפיטורים, רשמתי לזכותי שני תקדימים רבי חשיבות: במקרה הראשון הוחזר לעבודה עובד חברת החשמל שפוטר שלא כדין (לפסק הדין המלא), ובמקרה השני הצלחנו, במסגרת הגשת עתירה לבית הדין הגבוה לצדק, לחייב את המדינה להעניק קידום בדרגה לעובד שקופח שנים בשל אובדן כושר עבודה חלקי (לפסק הדין המלא).

נושא חשוב נוסף המטופל על ידינו הוא עובדים מוגבלים. המחוקק הישראלי עשה יפה בחוקקו את חוק שוויון ההזדמנויות עבודה לאנשים עם מוגבלויות, אולם הבעיה העיקרית של החוק היא שרבים אינם יודעים על קיומו. חוק זה בא למנוע השלכת עובדים חולים ו/או נכים ממקום עבודתם. בחלק מהמקרים יביא השימוש בחוק, תוך הגשת תביעה משפטית, לפיצויים שיעמידו את העובד במקום טוב יותר להתחיל את חייו החדשים.

עורך דין אובדן כושר עבודה מדבר עם הלקוח שנפגע בתאונה

אחד התחומים בהם למשרדנו ניסיון רב שנים והצלחות הוא תחום תביעות ביטוח אובדן כושר עבודה כנגד חברות ביטוח. לאורך השנים, הצלחנו להשיג פיצוי מירבי וזכויות מקסימליות למבוטחים.

במקרים רבים נדחים המבוטחים לאחר תקופה שבה משלמת חברת הביטוח את תחליף המשכורת למבוטח שנפצע או חלה ואינו מסוגל לעבוד וזאת בעקבות המלצה של 'רופא הבית', עובד חברת הביטוח, שכל תפקידו הוא לאתר את המקרים שבהם אין הצדקה להמשך תשלום תביעת אובדן כושר עבודה.

ברוב המוחלט של המקרים מבוטחים אלו מצוידים במסמכים רפואיים הקובעים כי אינם מסוגלים לכל עבודה בתחום עיסוקם, לרבות אישורי מחלה ו/או אישור מרופא תעסוקתי.

ההיגיון אומר כי מקום בו הרופא המטפל אומר לך "אל תעבוד ושב בבית", תכבד חברת הביטוח את ההנחיה הרפואית החד-משמעית ותשלם לך את תחליף אבדן המשכורת בגין אבדן כושר עבודה. 

בכל המקרים בהם טיפלנו החליט 'רופא הבית', פעמים רבות רק על סמך חומר רפואי, כי למרות ההנחיה מהרופא המטפל, המבוטח מסוגל לעבוד ולכן חברת הביטוח לא מאשרת את הפיצוי בתקופה הכי נואשת בחיי המבוטח.

במקרים אחרים דוחה חברת הביטוח את תביעת אבדן כושר העבודה בשלב מתקדם יותר, אז היא טוענת כי על המבוטח החולה/הפצוע לשנות את עיסוקו בהתאם למוגבלותו. כך שולחות חברות הביטוח אנשים שהגיעו אחרי שנות עבודה רבות למעמד בכיר בתחום עבודתם להתחיל מחדש בתור זבנים/שומרים ועוד.

בכל המקרים הנ"ל אחרים הצליח משרדנו להשיג פיצוי משמעותי נוסף שיאפשר למבוטח להמשיך לחיות ברווחה כלכלית ולשקם את עצמו ואת התלויים בו. 

בזכות הניסיון וההיכרות רבות השנים שלנו עם חברות הביטוח הסתיימו התביעות בקבלת פיצוי שנתן למבוטח אויר לנשימה לעתיד לבוא. במקרים אלו חברת הביטוח מסכימה לקנות את הסיכון שמא תידרש לשלם פיצוי אבדן כושר עבודה למשך שנים רבות לעתיד ולמעשה מסלקת את הפוליסה הן לטובתה והן לטובת המבוטח בתשלום גדול וחד פעמי מראש. בדרך זו נפטרים המבוטחים מעינה הבוחנת של חברת הביטוח ומהטרדות בלתי נסבלות של חוקרים פרטיים ומסוגלים לפתוח דף חדש בחייהם בנקודת פתיחה נוחה.

ככל שיקדים המבוטח להתייעץ עם עורך דין אובדן כושר עבודה מומחה בתחום כך יעשה פחות טעויות שיבטיחו לו פיצוי גדול יותר.

מומלץ לקרוא