לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

עורך דין תאונות דרכים: עו”ד גיא כהן ושות’

מומחים בתביעות תאונות דרכים

תאונות דרכים רבות מתרחשות, לצערנו מידי יום. תאונת הדרכים יכולה להתרחש כתוצאה ממפגש בין כלי רכב לאדם, או כתוצאה ממפגש של שני כלי רכב שפגעו אחד בשני. בניגוד לנזקי גוף הנגרמים לאדם שלא ע”י כלי רכב, למשל תאונות עבודה, רשלנות רפואית, פגיעות בשל מפגע ברחוב וכיו”ב, קבע המחוקק הישראלי הסדר ספציפי בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, לפיו לא בודקים כלל מי מן הנהגים “אשם” בתאונה, אלא הנפגע בתאונה יכול לתבוע ולקבל פיצוי אך ורק מחברת הביטוח של הרכב בו נהג ו/או נסע בעת התאונה.

משרדנו בתחום תאונות דרכים

משרדנו עוסק בייצוג תובעים אל מול חברות הביטוח וכן בייצוג חברות הביטוח הנתבעות בתחום. אין כל חשש לניגוד אינטרסים מאחר ואנו מקפידים לא לייצג לקוחות כנגד חברות הביטוח שאותן אנו מייצגים.

הייצוג ‘משני צידי המתרס’ מאפשר לנו, עורכי הדין, הבנה ובקיאות באשר לשיקולים השונים ודרך קבלת ההחלטות, ובדרך זו ניתן להגיע לתוצאה המקווה עבור הלקוח.

כמי ששירת בעבר כמתמחה בלשכתה של שופטת, אוכל לומר כי “דברים שרואים משם לא רואים מכאן”.

תאונות אופנוע

מבין תאונות הדרכים תופסות תאונות האופנוע חלק נכבד מאד. נהגי אופנוע חשופים, תרתי משמע, ליותר פגיעות על הכביש מכלי רכב אחרים או מתאונה עצמית.

כל החלקה, ולו במהירות אפס, סופה להסתיים בפגיעת גוף קשה יותר או פחות הראויה לפיצוי. מסיבה זו נערכה רפורמה בתחום פרמיית ביטוח החובה והועלתה הפרמייה לביטוח החובה של נהגי אופנועים.

גם במקרה של תאונת אופנוע בה מעורב רכב אחר, יתקבל הפיצוי לרוכב האופנוע מביטוח החובה שעשה וזאת מבלי שיהיה ניתן לגלגל את העלות על ביטוח החובה של הרכב הפוגע, גם אם האשם כולו ברוכב האופנוע (ראה עקרון האחריות המוחלטת).

עצות חשובות בתחום תאונות דרכים

  • מכיוון שהחוק בישראל דואג לפיצוי לנפגעים ללא קשר ל”אשם”, אתם בהחלט יכולים להיות מוטרדים רק לשלמות גופכם ונפשכם כמו גם של הנפגעים הנוספים המעורבים בתאונה. השאר הרבה פחות חשוב, זאת בין אם נפגעתם ובין אם פגעתם.
  • אספו פרטים מזהים של הנהג הפוגע, של הרכב הפוגע או של בעלי הרכב. בקשו לראות תעודת ביטוח חובה וצד ג’ של הרכב הפוגע וכן רישיון נהיגה של הנהג הפוגע.
  • אין להזיז את הרכבים במקרה של פגיעות בגוף (על פי חוק).
  • הזמינו ניידת משטרה ועמדו על כך שתגיע למקום בהקדם האפשרי.
  • אל תמהרו לדווח על נזקי הגוף לחברת הביטוח. התייעצו בעורך דין בהקדם האפשרי. זיכרו: מי שיפצה אתכם על נזקי הגוף שנגרמו לכם היא חברת ביטוח החובה שלכם.
  • נזקי רכוש: אספו ראיות אודות הפגיעה והנזק לרכוש: צלמו את מקום הפגיעה, הנזק לרכב או לנפגע וכן הקליטו אנשים שראו את המקרה ויכולים להעיד אודותיו.
  • מי שיפצה אתכם על נזקי הרכוש היא חברת הביטוח שבטחה בביטוח צד ג’ את הרכב שפגע בכם ואשם בתאונה, או הביטוח המקיף שלכם לפי בחירתכם.
  • במידה ולא ברור לגמרי מי אחראי לתאונה, עדיף לכם לתבוע את נזקי הרכוש מחברת הביטוח המקיף שלכם, ולבקש כי הביטוח שלכם יתבע גם בשמכם את הנזק העקיף שלכם לרבות ההשתתפות העצמית, והפסד הנחת היעדר תביעות.

 

פסיקה בתחום

החוק שולל הכרה במי שנפגע מתאונה שנעשתה במתכוון. גם מי שנפגע לא יוכל לקבל פיצוי בתביעה על פי החוק ועליו לתבוע את הפוגע ואת חברת הביטוח שלו. בפסיקה המובאת לפניכם צמצם בית המשפט את קשת המקרים שייחשבו לתאונה במתכוון. לפסק הדין המלא

האם אדם שנמצא ללא רוח חיים לאחר שעבד עם טרקטור היה מעורב בתאונת דרכים? האם זכאים בני משפחתו לפיצויים? חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים דורש כי המוות יהיה תוצאה של שימוש בכלי הרכב למטרות תחבורה. בעניין הלה מגיע בית המשפט ברוב דעות למסקנה כי לא התקיים התנאי. לפסק הדין המלא

למאמרים, פסקי דין והמלצות נוספות בתחום »

 

לקוחות ממליצים

שינוי גודל גופנים