לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

תביעות נגד קרנות פנסיה לקבלת פנסיית נכות הן בין התחומים הכי פחות מוכרים בקרב עורכי הדין בכלל, ואלו העוסקים בביטוח בפרט. כמי שייצגו את קרנות הפנסיה בתביעות מבוטחים במשך שנים רבות, אנו יודעים בדיוק איך להשיג לכם את הפיצוי הטוב ביותר.
מאמרים בנושא

עורך דין פנסיה

עו"ד גיא כהן ושות' - מומחים בתביעות פנסיה

תביעות פנסיה – על מה מדובר?

ניהול תביעה נגד קרן פנסיה מצריכה ידע וניסיון שלא ניתן לצבור כאשר עוסקים בתביעות ביטוח רגילות. בית המשפט הוא אחר, סדרי הדין מיוחדים, החומר המשפטי ייחודי וכך גם דיני ההתיישנות אחרים. התחום המשפטי הוא תחום המשפט המנהלי, הקודקס הוא תקנון המהווה חוזה בין כל עמיתי הקרן והוא זה שכולל בחובו מיני כיסויים ביטוחיים הניתנים בדרך של ביטוח הדדי. להבדיל מביטוח מנהלים אליו מצרפים נספחים שונים המעניקים מיני כיסויים ביטוחיים, בקרן הפנסיה מצויים כל הכיסויים הביטוחיים כחלק אינהרנטי מהחברות בקרן.

חשוב לדרוש תשובה בכתב בטרם פונים להליך משפטי. יש חשיבות מכרעת למה שנאמר ולמה שלא נאמר במכתב דחייה של הקרן. יש לשמור ו/או לדרוש העתק ממסמכי ההצטרפות לקרן לרבות מסמך הנמקה כשדובר במעבר מביטוח אחד למשנהו. שם ניתן לראות פעמים רבות את הפער בין מה שביקש המבוטח בתחילת ההתקשרות, לבין מה שעמד לרשותו בזמן אמת.

להבדיל מחוק ההתיישנות המיוחד החל על חוזי ביטוח אין החוק המיוחד חל על תביעה כנגד קרן פנסיה. בתביעות פנסיה חלים דיני התיישנות הרגילים.

 

לקוחות ממליצים

משרדנו בתחום תביעות פנסיה

פנסיה אינה המוצר לחיסכון שהייתה פעם. כיום כמעט כל קופת גמל מכילה מרכיב ביטוח כזה או אחר. ברם, במקרים רבים שהגיעו למשרדי, נוכחתי למצוא כי הנפגע כלל אינו יודע כי קיימת עילה לתביעה ואפשרות לפיצוי מקרן הפנסיה ו/או ביטוח המנהלים. לצוות המשרד ניסיון רב שנים בייצוג של קרנות בתביעות של מבוטחים נגדם. ניסיון זה מעניק נקודת מבט החסרה למי שנוהג לייצג רק צד אחד בעימות המשפטי. כתוצאה מכך אנו מכירים היטב את נקודות התורפה בקרנות בעת התנהלות מול מבוטח. ייצגנו בהצלחה עובדים שנותרו ללא כיסוי ביטוחי בשל רשלנות מעבידים ואי קיום הוראות הסכמי עבודה.

בתביעות כנגד קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים הצלחנו גם כעבור שנים ממועד ביטול הכיסויים, לקבל פיצוי מכוח הפוליסה ו/או קרן הפנסיה וזאת לאחר שתקפנו את הדרך בה בוטלו הכיסויים הביטוחיים  בקרן ו/או בביטוח המנהלים.

לקחנו חלק בפסק הדין שניתן בבית הדין הארצי שקבע הלכה מחייבת בכל הנוגע לחובות קרן הפנסיה ולביטוח המנהלים לפני ביטול כיסוי ביטוחי. הלכה זו צפויה לשנות מן היסוד סדרים בדרך בה חברות הביטוח נוהגות כאשר ישנו חוסר בפרמיה המשולמת על ידי המעביד.

 
שינוי גודל גופנים