dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן
צוות משרד עורך דין פנסיה - גיא כהן ושות - עומדים בלובי של בניין בסר
לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
חשבתם שיש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה? ראיון נוקב בנושא עם עו"ד גיא כהן
נגן וידאו
dunsguide_חותם אמינות לעורך דין גיא כהן

מדוע אנחנו?

תביעות נגד קרנות פנסיה לקבלת פנסיית נכות הן בין התחומים הכי פחות מוכרים בקרב עורכי הדין בכלל, ואלו העוסקים בביטוח בפרט. כמי שייצגו את קרנות הפנסיה בתביעות מבוטחים במשך שנים רבות, אנו יודעים בדיוק איך להשיג לכם את הפיצוי הטוב ביותר.
מאמרים בנושא

עורך דין פנסיה: גיא כהן ושות'

אנו מתמחים ומובילים בתביעות פנסיה

משרד עורכי דין גיא כהן ושות' מובילים בייצוג מבוטחים בתביעות פנסיה ומתמחים בהשגת פיצוי מירבי וקבלת זכויות מלאות. 

לצוות המשרד ניסיון רב שנים בייצוג של קרנות בתביעות של מבוטחים נגדם. ניסיון זה מעניק נקודת מבט החסרה למי שנוהג לייצג רק צד אחד בעימות המשפטי. כתוצאה מכך אנו מכירים היטב את נקודות התורפה בקרנות בעת התנהלות מול מבוטח. ייצגנו בהצלחה עובדים שנותרו ללא כיסוי ביטוחי בשל רשלנות מעבידים ואי קיום הוראות הסכמי עבודה.

בתביעות כנגד קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים הצלחנו גם כעבור שנים ממועד ביטול הכיסויים, לקבל פיצוי מכוח הפוליסה ו/או קרן הפנסיה וזאת לאחר שתקפנו את הדרך בה בוטלו הכיסויים הביטוחיים  בקרן ו/או בביטוח המנהלים.

לקחנו חלק בפסק הדין שניתן בבית הדין הארצי שקבע הלכה מחייבת בכל הנוגע לחובות קרן הפנסיה ולביטוח המנהלים לפני ביטול כיסוי ביטוחי. הלכה זו צפויה לשנות מן היסוד סדרים בדרך בה חברות הביטוח נוהגות כאשר ישנו חוסר בפרמיה המשולמת על ידי המעביד.

נגן וידאו אודות עורך דין פנסיה - גיא כהן

תביעות פנסיה - על מה מדובר?

בתחילת שנת 2008 נפל דבר במדינת ישראל והתפרסם צו הרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, שבמסגרתו, כך הוחלט, יש לבטח כל עובד בביטוח פנסיוני. ביטוח זה יתבצע באמצעות הפרשות, הן של העובד והן של המעסיק, לטובת ביטוח הפנסיוני של העובד. הפרשות לו מתווספות להפרשות הרגילות לטובת פיצויי הפיטורים של העובד ולטובת פנסיית זיקנה. 

במקרים שבהם אין מתבצע הצו הנ"ל כלשונו, תפקיד של עורך דין פנסיה הוא לייצג את העובדים מול המעסיקים ומשרדנו פעל בהצלחה במקרים רבים עד היום בכדי לקבל מהמעסיקים שלא ביצעו את הצו את אותם פיצויים שהיו מגיעים לעובדים אילו היו מבוטחים בביטוח פנסיוני מקיף כחוק.

במסגרת עיסוקי כעורך דין פנסיה, ברם, במקרים רבים שהגיעו למשרדי, נוכחתי למצוא כי הנפגע כלל אינו יודע כי קיימת עילה לתביעה ואפשרות לפיצוי מקרן הפנסיה ו/או ביטוח המנהלים. 

ניהול תביעה נגד קרן פנסיה הוא שונה מניהול תביעות ביטוח אחרות בשל העובדה שמדובר בבית משפט, סדרי דין ואפילו דיני התיישנות שונים, ועל כן מצריך ידע וניסיון הייחודיים לתחום זה.

התחום המשפטי הוא תחום המשפט המנהלי, הקודקס הוא תקנון המהווה חוזה בין כל עמיתי הקרן והוא זה שכולל בחובו מיני כיסויים ביטוחיים הניתנים בדרך של ביטוח הדדי.

להבדיל מביטוח מנהלים אליו מצרפים נספחים שונים המעניקים מיני כיסויים ביטוחיים, בקרן הפנסיה מצויים כל הכיסויים הביטוחיים כחלק אינהרנטי מהחברות בקרן.

נגן וידאו אודות עורך דין פנסיה - גיא כהן

שאלות נפוצות על תביעות פנסיה

חשוב לדרוש תשובה בכתב בטרם פונים להליך משפטי. יש חשיבות מכרעת למה שנאמר ולמה שלא נאמר במכתב דחייה של הקרן. יש לשמור ו/או לדרוש העתק ממסמכי ההצטרפות לקרן לרבות מסמך הנמקה כשדובר במעבר מביטוח אחד למשנהו. שם ניתן לראות פעמים רבות את הפער בין מה שביקש המבוטח בתחילת ההתקשרות, לבין מה שעמד לרשותו בזמן אמת.

להבדיל מחוק ההתיישנות המיוחד החל על חוזי ביטוח אין החוק המיוחד חל על תביעה כנגד קרן פנסיה. בתביעות פנסיה חלים דיני התיישנות הרגילים.

 

לא חייבים עורך דין כדי להגיש תביעה ולקבל תגמולי ביטוח מקרן הפנסיה. ניתן להוריד את טופס התביעה באתר של קרן הפנסיה שאתם חברים בה ואף להגיש את התביעה בצורה מקוונת.

האפשרות להדפיס את הטפסים וצרף אליהם את המסמכים הדרושים ואז להגיש הכל היא העדיפה. כך נשמר אצלכם עותק מכל מה שהגשתם ובמקרה שתקבלו תשובה שלילית מקרן הפנסיה תוכלו לקבל ייעוץ מעו"ד מומחה בדבר הסיכוי לזכות בהליך משפטי נגד קרן הפנסיה.

 

במקרה של תביעה לקרן הפנסיה לקבל תגמולי אובדן כושר עבודה יד לצרף את המסמכים המפורטים באתר של קרן הפנסיה שבה אתן מבוטחים. בין היתר תמצאו שם כתב ויתור על סודיות רפואית, טופס 101 ובו ניתן לפרט סיבות לתשלום מס הכנסה מופחת, וכמובן מסמכים רפואיים, מכתב הפסקת עבודה ועוד.

חשוב להכיר את תנאי התקנון לפני הגשת התביעה. התקנון נקבע לפי המועד בו אירע האירוע הביטוחי. במקרה של פטירה, יש להתייחס למועד הפטירה ואם מדובר באובדן כושר עבודה, יש להתייחס ליום הראשון שממנו והלאה העובד לא יכל לעבוד.

לקוחות ממליצים