לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

בחירת מומחה רפואי בתביעות נזיקין

במקרה של תביעת נזיקין על התובע, הטוען לנזק גופני, חובה להגיש עם תביעתו חוות דעת מומחה רפואי מטעמו על מנת להוכיח את פגיעתו. חוות הדעת היא חוות דעת ערוכה כדין, בעלת צורה ומאפיינים ייחודיים.
עבודתו של המומחה אינה מסתיימת עם מתן חוות הדעת שכן על המומחה לעתים להופיע בפני בית המשפט ולהגן על חוות דעתו זו ולהיות חשוף לחקירה נגדית. בשנים האחרונות אנו עדים למגמה בה כמעט כל רופא מוכן ורוצה לכתוב חוות דעת, שכן מתן חוות דעת לבית משפט נושאת עימה הכנסה יפה נוספת לרופאים מעבר להכנסתם הרגילה.
בגלל ריבוי המומחים המוכנים לתת היום חוות דעת בתביעות נזיקין, קיימת, כמו בכל תחום, תחרות, ומשכך יש רופאים מוכנים לכתוב חוות דעת במחירים הנמוכים ממחירי השוק בצורה בולטת.
אל לו לתובע ליפול למלכודת זו. בלא מעט תחומים בחיים אין כל הבדל בין מוצר זול לבין מוצר יקר יותר, אך לא בתחום חוות הדעת של מומחים רפואיים.
לפני ההסתכלות על מחיר חוות הדעת יש לבחון נקודות חשובות הרבה יותר, כגון:

  1. האם הרופא הנותן את חוות הדעת בתביעת נזיקין הינו רופא מומחה? (פגיעה בתחום האורטופדי רצוי שיחווה דעה רופא אורטופד מומחה)
  2. האם הרופא הינו מומחה בתחום הספציפי? (אם הפגיעה היא בכף היד רצוי שחוות הדעת תינתן ע"י אורטופד מומחה בכף יד ולא אורטופד מומחה בברך לדוגמא)
  3. האם המומחה הינו בעל שם בתחומו? (מנהל מחלקה/סגן מנהל וכו')
  4. האם למומחה הספציפי יש ניסיון בכתיבת חוות דעת לבתי משפט?
  5. האם למומחה יש ניסיון בהופעה בבית משפט ועמידה בחקירה נגדית ויוכל להגן על חוות הדעת?
  6. האם עורך הדין המטפל בתביעה מכיר את המומחה ועבד עימו בעבר?

קיימת חשיבות רבה לסעיף האחרון שכן המומחה הרפואי הוא זה שמייצג את התובע בכל הקשור לבעיותיו הרפואיות ואילו עורך הדין הוא המומחה המייצג את הנפגע בכל מהלך התביעה מיום הפציעה ועד לסיום ההליך בבית המשפט.
עורך הדין הינו בעל הניסיון הגדול ביותר בניהול תביעות בבית משפט והוא זה שמכיר בכל את כל רכיבי התביעות ואת הנקודות שחשוב להדגיש בחוות הדעת הרפואית, שכן תביעה לנזקי גוף בגין רשלנות רפואיות אינה דומה לתביעה בגין נזקי גוף עקב נפילה ברחוב.
מאד חשוב כי לעורך הדין יהיה קשר ישיר ובלתי אמצעי למומחה הרפואי וכך יוכל לכוון אותו ולהגיע לחוות דעת הטובה ביותר עבור הנפגע בתביעת נזיקין.
שיתוף הפעולה או מידת שיתוף הפעולה בין עורך הדין ובין המומחה הרפואי והפתיחות לתיקונים ושינויים בחוות הדעת הינם קריטיים לניהול ההליך נכונה בפני בית המשפט.
לא יזיק כי גם לעורך הדין יהיה ידע רפואי וכי אז שיתוף הפעולה בין הרופא לעורך דין יהיה מיטבי וללא ספק יעזור לתובע.

לקוחות ממליצים