לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

אובדן כושר עבודה – מיקרוטראומה והכרה בתאונה כתאונת עבודה

בעל מקצוע שנמצא במצב של אובדן כושר עבודה בגלל כאבי ברכיים על בסיס שחיקה שלהם בעבודה שונה ממי שנפגע בברכיו כתוצאה מפעילות ספורטיבית. רבים מן הספורטאים החובבים שנפגעים מפסיקים לעסוק בתחום הספורטיבי שהזיק להם, או עושים הפסקה, ועוברים לתחום אחר שבו אין מעורבות של האזור הכואב. אבל  עבור בעל מקצוע כדוגמת אינסטלטור הרי לא מדובר בתחביב – הוא מתפרנס מאותו עיסוק ולא יכול להחליף אותו סתם כך. להלן מקרה קלאסי מתוך מספר רב של תביעות אובדן כושר עבודה שמתנהלות מדי שנה בבתי המשפט. 

בבסיס התביעה לאובדן כושר עבודה שלפנינו עומדת טענתו של אינסטלטור שכזה כי במסגרת תפקידו ביצע עבודות חוזרות ונשנות בעלות אופי דומה, אשר דרשו ממנו לכרוע על ברכיו לזמן ארוך ולבצע תנועות חוזרות ונשנות שיצרו חיכוך בין ברכיו לקרקע שעליה כרע, התפתחה בברכיו מיקרוטראומה. המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתו בטענה כי מדובר בפגיעה על רקע תחלואתי טבעי ולא כתוצאה מהעבודה, אך התובע הסביר:

"ישנן עבודות קצרות שנמשכות כחצי שעה עד שעה וישנן עבודות מסובכות יותר ומורכבות שנמשכו שעות. כמעט תמיד מצאתי את עצמי מבצע את עבודות איתור התקלה ותיקונה על גבי הברכיים, כשאני מניח את פלג גופי העליון ומזיז בשל כך את הברכיים אינספור פעמים, תוך שפשוף הברכיים ברצפה, כך שמרבית משקלי על הברכיים ולעיתים הייתי מתקשה לקום בשל כאבים, תחושת לחץ וכאב חד".

לאחר בחינת המקרה שוב שוב קבע בית הדין הארצי הלכה החורגת מהפסיקה עד כה, בכך שהיא מסתפקת במקרה שנגרם בשל עבודה הנמשכת משך שעתיים בלבד בכל יום, או במילותיו: "תמונה עובדתית זו מהווה תשתית מספיקה לתורת המיקרוטראומה, שכן ניתן לבודד פרקי זמן רצופים במהלך כל יום עבודה בהם ביצע המערער תנועות חוזרות ונשנות בברכיו, החורגות ממנח גרידא."

לאחרונה הוסיף המוסד לביטוח לאומי למערך הטפסים שלו טופס שנוסף לכותרתו: ליקוי רפואי כתוצאה מתנאי עבודה.

הסיבה לתוספת זו היא הפסיקה שמכירה בעוד ועוד מקרים, שבהם ברור שבעיה רפואית נוצרה כתוצאה מעבודה, ועם זאת לא מדובר בתאונה. לשם כך נועדה תורת המיקרוטראומה, ומומלץ מאוד להיעזר בעורך דין  מומחה לתביעות ביטוח לאומי שיודע להכין את הרקע להצלחה בתביעת ביטוח שכזו.

לפסק הדין המלא

לקוחות ממליצים