לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

הכרה בפוסט-טראומה ופיצוי על אובדן כושר עבודה

על סימפטומים של הפרעת דחק פוסט טראומטית אנו נוהגים לשמוע בהקשר של חיילי צה"ל הלומי קרב, של תושבי הדרום או הצפון בקו העימות, שחוו אין ספור אזעקות וטילים, או של נפגעי פעולות טרור, אולם אירועי ה-7 באוקטובר, שחרגו מכל מה שהכרנו ויכולנו לדמיין, והחשיפה לחדשות, תיאורים וסרטונים קשים מנשוא, הכניסו עוד רבים למעגלי הסבל נפשי.

הסימפטומים של הפרעת דחק פוסט טראומטית לרוב מתפתחים בסמוך לאירוע שחולל אותם, אך עלולים להופיע גם שבועות, חודשים ואף מספר שנים מאוחר יותר. נהוג לחלק את סימני התופעה לשלושה סוגים:

  • מחשבות מתפרצות (שחזור האירוע בצורת פלאשבקים ותחושות חוזרות, חלומות רעים וסיוטים).
  • הימנעות ושיתוק רגשי (ניכור וריחוק, איבוד עניין, חוסר תקווה, קשיי זיכרון ביחס לאירוע).
  • חרדה ועוררות רגשית מוגברת (דריכות מתמדת, התפרצויות כעס, רגשי אשמה ובושה, קשיי שינה, קשיי ריכוז, הרס עצמי).

מובן שלא כולנו חווים מצבי דחק באותן עוצמות, אולם כאשר התסמינים הללו מופיעים ונמשכים חודש ויותר ממועד האירוע, עולה החשש כי מדובר בהפרעה פוסט טראומתית וחשוב לאבחן את התופעה בהקדם האפשרי על ידי גורם רפואי מוסמך.

ומה קורה כשהמצב הנפשי גורם לפגיעה חמורה בתפקוד עד כדי כך שהנפגע אינו מסוגל לעבוד תקופת-מה, או אפילו נפלט אל מחוץ למעגל העבודה?

אל ייאוש, באפלת המצב יש גם כמה קרני אור: עובדים שברשותם ביטוח אובדן כושר עבודה, אם במסגרת הביטוח הפנסיוני, או בביטוח פרטי או קולקטיבי, יכולים לקבל תגמולים בגין אובדן כושר עבודה על רקע נפשי. אחרי בדיקה ואבחון שקובע שאכן מדובר בפוסט טראומה, על הנפגע להגיש תביעה בפני חברת הביטוח, בדיוק כפי שמגישים תביעה בגין אובדן כושר עבודה על רקע פגיעה פיזית.

הפיצוי ייקבע בהתאם לתנאי הפוליסה הספציפיים שנרכשה ויכול להגיע ל-75% ממשכורתו ברוטו של העובד לפני התאונה. במקביל ניתן וכדאי להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי לקבל פיצוי על פי חוק נפגעי פעולות איבה או במסגרת נכות כללית לפי חוק הביטוח הלאומי. ניתן לקבל גם פיצוי מביטוח לאומי וגם מהביטוח הפנסיוני ללא קיזוז הסכומים. במקרים אשר נובעים מארוע בעבודה יש לפנות להכרה בארוע כתאונת עבודה וכאשר הארוע נגרם בשל מחדל או רשלנות של גורם מזיק כלשהוא ניתן במקביל לתבוע ולקבל פיצויי נזיקין. כל אלו מסלולים שלעיתים הם מקבילים ולעיתים חלופיים.

במשרדנו, המתמחה בתביעות אובדן כושר עבודה, תביעות ביטוח ותביעות נזיקין, הצלחנו לסייע לרבים הסובלים מהפרעה זו לקבל את הפיצוי שכל כך מגיע להם, ולשפר את איכות חייהם עד כמה שניתן. אנו פה כדי להקשיב, לייעץ ולעזור גם לכם.

לקוחות ממליצים