לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

אובדן כושר עבודה מקצועי ואובדן כושר עבודה עיסוקי – מה ההבדל ביניהם?

רוב המבוטחים בביטוח אבדן כושר עבודה, אם במסגרת קרן פנסיה מקיפה הכוללת פנסיית נכות, או במסגרת ביטוח מנהלים, מכוסים בביטוח אבדן כושר עבודה רגיל.

על פי הנוסח החוזר כמעט בכל הפוליסות הללו ובתקנוני קרנות הפנסיה המקיפות, בכל מצב שבו המבוטח יכול לעבוד בעבודה המתאימה לניסיונו, הכשרתו או השכלתו, הוא אינו זכאי לפיצוי. כתוצאה מכך, בכל המקרים מהווה עבודה בפועל ראיה מבחינת חברות הביטוח לכך כי המבוטח אינו מצוי במצב של אבדן כושר עבודה.

במצב כזה, מוצאים את עצמם מבוטחים רבים עובדים כשהם חושקים שפתיהם, לעתים גם בעבודות שגורמות להם נזק גופני או נפשי, בתקווה שישתפר מצבם הרפואי והם לא יזדקקו לחסדי חברות הביטוח, אך לאכזבתם תביעותיהם למבטחת נדחות מכיוון שהם עובדים בפועל.

רבים חושבים כי בשל הבטחת סוכן הביטוח כי רכש עבורם ביטוח אבדן כושר עבודה מקצועי טוב במיוחד, הם יקבלו פיצוי בכל שלב שבו לא יוכלו לעבוד בעבודה שלהם.

לצערי, ניסיוני רב-השנים כעורך דין תביעות ביטוח, פנסיה ונזיקין לימד אותי שכל אותם מבוטחים שנהנו מאותה תחושת הבטחה מרגיעה כי יש להם פוליסה טובה במיוחד והם מכוסים, טועים טעות מרה!

גם אם הכתירו את הביטוח שלהם בשם "ביטוח אבדן כושר עבודה מקצועי", הוא אינו שווה יותר מביטוח אבדן כושר עבודה רגיל, כזה שאינו "מקצועי". גם כאשר הכותרת הזו מופיעה במפורש בפוליסה ואפילו נכנסת בה לתוך הגדרת מקרה הביטוח, אין לכך משמעות.

פירושה של ההגדרה בתוך הפוליסה היא שאם אתם מסוגלים לעבודה כלשהי, לא מגיע לכם פיצוי. המילים "לכל עיסוק המתאים להשכלתו ניסיונו והכשרתו", מצויות גם שם.

הפוליסה היחידה שבאמת שווה יותר, הנה פוליסה לכיסוי אבדן כושר עבודה עיסוקי.

כאשר ההגדרה של מקרה הביטוח מתייחסת אך ורק לעיסוק שבו עסק המבוטח לפני קרות המקרה הביטוח ואין בה את התוספת המתייחסת לעיסוק אחר המתאים להשכלתו, הכשרתו וניסיונו של המבוטח, או אז מדובר בפוליסה טובה יותר משמעותית, וזו פוליסה לכיסוי אבדן כושר עבודה עיסוקי .

על פי פוליסה זו, אם מכל סיבה רפואית אינכם יכולים לעסוק בעבודה שלכם תקבלו פיצוי, ואם אתם יכולים לעסוק בה באופן חלקי בלבד תקבלו פיצוי חלקי. בפוליסה כזו מותר למבוטח להיות במצב של אבדן כושר עבודה עיסוקי למקצוע שלו, לקבל פיצוי, ולעבוד במקביל בעבודה אחרת. פוליסה מעולה כזו נמכרת בעיקר במקומות עבודה גדולים שבהם יש ועד שמייצג העובדים מול חברת הביטוח ויודע לדרוש את ההגדרה הרחבה הזו.

לשאלות נוספות אשמח לעמוד לרשותכם בפגישה או בשיחת ייעוץ ללא חיוב.

לקוחות ממליצים