לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

ערעור על דחיית תביעה בטענה להסתרת רקע נפשי הסתיים בקבלת יותר מחצי מיליון ש"ח

התובע בסיפורנו זה, בעל פיצוציה שגם עובד בה, הותקף ברחוב על ידי עובר אורח, שניסה לרצוח אותו ללא סיבה או היכרות מוקדמת, ודקר אותו בבטנו. אין ספק שמדובר בחוויה מפחידה של ממש, ואכן בעקבות אירוע התאונה הטראומטי, שלמזלו הסתיים בחתכים בלבד, סובל מאז הבחור מחרדות ועבר טיפול פסיכיאטרי בבית חולים.

בשל מצבו הנפשי הקשה הוא מצוי באובדן כושר עבודה על פי הוראת רופא תעסוקתי, אך כשפנה לחברה שבה היה מבוטח לאורך כל השנים בבקשה לקבל פיצוי בגין אובדן כושרו לעבוד, נדחתה תביעתו בטענה כי בהצהרת הביטוח שעליה חתם בזמנו לא הצהיר על "פרטים רפואיים מהותיים" שרלוונטיים למצב הנדון. ועל אילו פרטים רפואיים מדובר, תשאלו? ובכן, בעברו ניתן למצוא דיווחים חד פעמיים על מצבי דחק נפשי שלא גררו בעקבותיהם טיפול או המשך בירור רפואי.

בחיי כולנו יש תקופות פחות טובות, שבהן אנחנו חשים לחצים או חששות, תהה גיבור סיפורנו, אך מה בינם לבין המצב החריג הזה שאני נמצא בו כעת? בייאושו פנה למשרדנו לסיוע, ואנחנו פנינו מיד למבטחת בטענה כי התלונות המופיעות במסמכים שהציגה חברת הביטוח אינן עילה לדחיית התביעה.

לטענתנו, אם אכן מחריגה החברה אובדן כושר עבודה על בסיס דחק נפשי בכל פעם שהמבוטח חווה בעבר אירוע דחק כלשהו, הרי שאין כל ערך בפוליסות שמכרה, כך שדי בתלונה אחת בחייו של המבוטח על מתח או לחץ שחווה כדי שתימצא במסמכים הרפואיים שלו ומצב זה יוחרג מהפוליסה. התנהלות כזו של חברה הביטוח מעידה על ניסיון לחמוק מתשלום הפיצוי המגיע למבוטח על פי תנאי הפוליסה.

זאת ועוד, טען משרדנו, התנאים שבהם נחתמה הפוליסה היו לקויים מיסודם: את הצהרת הבריאות מילאה פקידה ולא משווק פנסיוני בעל רישיון, שלא הסבירה למבוטח על מהות ההצהרה ומשמעות השאלות והתשובות עליה.

דחיית התביעה לאובדן כושר עבודה זו ממחישה שוב גם את ההתנהלות הלא הוגנת של המבטחת הפועלת בשיטה של "חיתום בדיעבד", שלפיה היא ממהרת להחתים את הפונים אליה על חוזה ביטוח מבלי לבצע בדיקה מקיפה של מצבם הבריאותי, ורק בקרות מקרה ביטוח היא מתחילה לנבור בארכיונים ולחפש מידע רפואי שיאפשר לה לא לשלם למבוטח את הפיצוי המגיע לו לפי הפוליסה אשר היא חתומה עליה.

המלצנו לתובע להצטייד בחוות דעת רפואית מתאימה והגשנו תביעה נגד חברת הביטוח. התביעה שלנו לבית המשפט הסתיימה בקבלת פיצוי של מעל חצי מיליון ש"ח. נשמח לתת עוד פרטים בשיחה ובמפגש במשרדנו.

לקוחות ממליצים