לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

שיחת טלפון כתאונת עבודה

באחד האמשים פסע למשרדי אדם נחמד שטען כי סבל מתאונת עבודה ונותר עם נכות נפשית. לטענתו פוטר בשיחת טלפון ונפגע כל כך עד שנותר עם נכות לצמיתות.

אודה כי בשמיעה הראשונה, נראה היה לי המקרה כחריג ואכן הפסיקה בבתי הדין לעבודה התייחסה ומתייחסת למקרים כאלה כחריג לכלל המדבר על תאונות כפי שלצערנו קורות איתנו במקומות העבודה, דהיינו אירועים בהם נפצע עובד פצעים מוחשיים בגופו, כאלה שניתן לזהות בעין.

כאשר מדובר ביד או רגל שבורים, לא נתמה על כך כי מדובר בתאונת עבודה. לעומת זאת כאשר מדובר בלקות נפשית, הלקות לא מוחשית, לא ברור לנו על מה מדובר ובוודאי לא נמצא קשר ברור לתאונת עבודה. ובכן, מסתבר שגם מקרה חריג שכזה יכול להיחשב כתאונת עבודה.

לאחר שתביעת הביטוח שהגיש הלקוח לבדו נדחתה, הצלחנו להוכיח בבית המשפט כי אכן המדובר בנסיבות יוצאות דופן, שיחד עם מבנה אישיות מסוים של התובע הביאו למתח עצום ומפח נפש יוצא מגדר הרגיל, והתפתחו לנכות נפשית.
למרות התנגדות של המוסד לביטוח לאומי, וחוות דעת רפואית מטעמו הדוחה את טענת הלקוח, התקבל פסק דין לטובת הלקוח שלנו, ובהמשך אף ייצגנו אותו גם מול הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי עד לקבלת פיצוי והכרה.

במקרים בהם אין המדובר בפגיעה שניתן לראותה על פני גוף המבוטח, דורש החוק ובית המשפט כי הנכות תהיה תוצאה של "אירוע חריג" במקום העבודה. רק בעקבות אירוע שכזה המוביל ללקויות כגון התקף לב, שבץ, נכות נפשית ועוד. ניתן להכיר באירוע פנימי שכזה כתאונת עבודה לפי חוק ביטוח לאומי.

חשוב לציין כי הכרת המוסד לביטוח לאומי בתאונה הנה מסלול מקביל לטיפול אל מול ביטוחי אובדן כושר עבודה, ביטוח נכות, ביטוח פנסיוני ותביעה נגד הגורם המזיק. חשוב לפנות לעו"ד ביטוח לאומי ועו"ד ביטוח היודע לתת תשובות ולטפל אל מול כל הגורמים המעורבים גם יחד.

נשמח לסייע בכל שאלה אל מול הרשויות חברות הביטוח, קרנות פנסיה וכדומה.

לקוחות ממליצים