לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

האם פציעה של מי שעבד מהבית מוכרת כתאונת עבודה?

מגפת הקורונה הביאה, בין שאר השינויים העצומים שלהם גרמה, גם לתקופות חל"ת, בידוד ומעבר של שיעור ניכר מהעובדים לעבודה מהבית, זמנית או באופן קבוע.

זה מה שקרה לתובעת שבסיפורנו, מנהלת ברשות שלטונית, שנאלצה לעזוב את משרדה ולעבור לבצע את תפקידה מביתה. באחד הבקרים פנתה להכין לעצמה ארוחת צהריים ונחתכה עמוקות באצבעה מהסכין שבו השתמשה.

היא פנתה למיון בביה"ח מרכז רפואי מאיר בכפר סבא לצורך קבלת טיפול. שם אובחנה כסובלת מחתך בכף יד שמאל, בוצעו בה 3 תפרים וחבישה, שלאחריהם קיבלה חיסון טטנוס, טיפול אנטיביוטי ושהתה תחת מעקב.

הסיפור לא נסתיים בכך וכעבור שבועיים נאלצה באצבעותיה לשחזור תחושת העצב שנפגע בתאונה.

מטבע אופייה של התאונה פנתה למוסד לביטוח לאומי בכדי לקבל פיצוי בגין הנזק שנגרם לה בעת עבודתה, אולם להפתעה נדחתה תביעתה זו. למה? תהתה התובעת, הרי נפצעתי בעת שעות העבודה שלי, בזמן הכנת ארוחת הצהריים  שאירעה בבית במקום במשרד, שם אני עובדת כרגע על פי בקשת הממונים עליי.

בדחיית התביעה טענו נציגי הביטוח הלאומי כי לא הוכח כי התאונה נגרמה תוך כדי ועקב עבודתה אלא תוך כדי בישול במטבח והכנת עוף קפוא, ומכך שלתובעת לא אירעה תאונת עבודה כמשמעותה בסעיף 79 לחוק:

"על פי האמור בסעיף 79 לחוק הביטוח לאומי, "תאונת עבודה" היא תאונה שאירעה לעובד תוך כדי ועקב עבודתו. התובעת לא הצליחה להרים את נטל ההוכחה החל עליה, להוכיח כי הפגיעה שאירעה לה היא תוך כדי  ועקב עבודתה עבור מעסיקה".

התובעת לא הסתפקה בתשובה זו ופנתה למשרדנו בבקשה להפוך החלטה זאת. בערעור שהוגש על ידי משרדנו ונדון בימים אלו בבית הדין לעבודה אנו יוצאים חוצץ כנגד טענת המוסד. ההבחנה שאותה מבקש המוסד לביטוח לאומי לעשות בסיווג התאונה ובהכרה בה על-פי מקום האירוע  אינה מקובלת עלינו.

לשיטתנו, אין מקום לבחינה שונה בהכרה בתאונה המתרחשת אגב עבודה בבית לבין הכרה בתאונה המתרחשת בעבודה. כשהבית משמש לצורכי עבודה, הופך הוא להיות מטבע הדברים סביבת עבודה בדומה לזו המתקיימת במשרדו של הנפגע. אי לכך, כשם שתאונה זו הייתה מוכרת כתאונת עבודה אילו התרחשה במשרד, יש להכיר בה כתאונת עבודה כאשר התרחשה בביתה המשמש  כמשרד.

כשם שחלה חזקה כי כל תאונה שהתרחשה במקום העבודה התרחשה גם עקב העבודה (מבחן של קשר סיבתי), כך יש להחיל את אותה חזקה בימים של עבודה מהבית,

לגבי סביבת העבודה בבית. בין אם זה בהליכה לחדר השירותים בבית, בין אם בהכנת סלט, בהכנת קפה, או בירידה לחדר הזבל. כל מה שהיינו עושים במקום העבודה ואף אחד לא היה חושב שזה לא חלק מיום העבודה כך יש לבחון את כל מה שאנו עושים בבית ביום של עבודה מהבית. כן! גם להפריד בבוקר את העוף הקפוא עם סכין בכדי שניתן יהיה להכינו לצהריים.

עכשיו נותר רק לקוות שגלגלי הצדק יעבדו היטב במערכת המשפט, והעובדת הפגועה שלנו תקבל את הפיצוי המגיע לה.

קחו בחשבון בינתיים שאתם מוגנים במידה משמעותית פחות בכל הקשור לביטוח לאומי בעת עבודה מהבית.

לקוחות ממליצים