לקבלת הפיצוי המגיע לכם התקשרו כבר עכשיו
צרו קשר

מדוע אנחנו?

בזכות הניסיון וההיכרות רבי השנים שלנו עם חברות הביטוח, אנו מצליחים להשיג ללקוחות פיצוי גם במקרים שבהם איש לא האמין שהדבר יתאפשר. מכתבי התודה ולחיצות היד הנרגשות שאנו מקבלים מהם בסוף התהליך הן הדלק לפעילות שלנו.
וידאו

אל תוותרו על מינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט

כשמדובר בתביעות תאונת דרכים אחד הדברים העיקריים שחשוב להתעקש עליהם בבית המשפט הוא מינוי מומחה שייתן חוות דעת מקצועית על מצבו הרפואי של התובע בעקבות האירוע. זו הייתה הסוגייה שעליה נאבקנו בעניינו של התובע, ילד צעיר אשר עבר תאונת דרכים והגיע למשרדנו עם הוריו.

בעקבות האירוע הטראומתי פיתח הילד חרדות לגבי בריאות בני משפחתו, וחששות מנסיעות ודרכים. נוסף לכך, וזו הייתה אחת העילות העיקריות שבגללן פנו הוריו בבקשה לפיצוי מחברת הביטוח, חזרו לבנם בעיות בתחום הדיבור, תופעה ממנה סבל בעבר, והצליח להתגבר עליה קודם לאירוע.

לטענתם, התאונה גרמה לו לרגרסיה קשה במצבו ונוספו לכך פחדים מסוגים שונים וסחרחורות. בשל מצבו, חווה הילד באופן טבעי ירידה בביטחון העצמי אשר משפיעה עמוקות על איכות חייו.

בשלב הראשון קבע בית משפט השלום כי התובע לא ביסס ראשית ראיה לקיומה של נכות נפשית ולא השתכנע שמצב הילד מצריך בדיקה של מומחה בתחום בריאות הנפש. אנחנו כעורכי דין לתביעות ביטוח המייצגים את המשפחה סברנו אחרת ופנינו לבית המשפט המחוזי, שם הסתמכנו על החלטת ביהמ"ש המחוזי בי-ם בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים (ברע"א 38850-09-14 פלונית נ' קרנית) בה נאמר כך:

"עם זאת, דעתי הינה כי גם במקרה של ספק, בעיקר בעניינו של קטין, יש מקום למנות מומחה, שכן עדיף בעיניי מצב בו יתברר כי המינוי היה מיותר…מאשר מצב בו לא ימונה מומחה במקרה שהמבקש אכן סובל מבעיות פסיכולוגיות ופסיכיאטריות בעקבות התאונה."

לאור זאת ולאור העובדה כי בבקשת התובע הוצגה ראשית ראיה לקיומו של נזק נפשי כתוצאה מהתאונה, קיבל בית המשפט את הערעור והורה למנות מומחה בתחום הנפשי לבדיקת התובע.

וכמו במקרים רבים אחרים גם הפעם אנו למדים שלעתים קרובות כאשר אתם מאמינים בצדקת דרככם, שווה לדבוק בה כי ההתעקשות משתלמת.

לקוחות ממליצים